Yurtiçi Kargo Takip

Yurtiçi Kargo Takip işlemlerinizi ve yurtiçi kargom nerede sorgulamalarınızı (Yurtiçinde ve Yurtiçinden gönderdiğiniz kargoların takibi) hızlı yapmak ve Türkiye’deki kargo firmalarının gönderi takip sayfalarına en hızlı şekilde ulaşmak için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo Takip sorgulaması yapmak için tüm firmalar öncelikli olarak takip kodunu giriş yapmanızı ister. Bunun haricinde fatura numarası, irsaliye numarası, teslim tesellüm belgesi numarası gibi kargo gönderinize ait verilerle de kargo sorgulaması yapabilirsiniz. Ancak İsim ve soyadı ile kargom nerede sorgulaması yapılamamaktadır.
Sorgulama sonuç ekranları tamamen Türkçe açıklamalar içermektedir. Ancak Yurtdışı kargo takip sonuç ekranlarında bazı ingilizce açıklamalar da yer almaktadır.

Yurtiçi kargo takip

Yurtiçi Kargo takip işlemleriniz  için aşağıdaki sayfadan ilgili Yurtiçi Kargo şirketini seçip takip işlemlerinizi yapabilirsiniz. Takip işleminizi en hızlı şekilde gerçekleştirmek için diğer bir seçeneğiniz de Kargotakipcim eklentisidir. Bu eklenti sayesinde 8 büyük kargo şirketinin yurtiçi ve yurtdışı kargo takip işlemlerini yaparken %80′e kadar zaman tasarrufu sağlarsınız.

 

 

Yurtiçi Kargo’nun kısa tarihçesi: 1982 yılında ülkemizin ilk kargo şirketi olarak kurulan firma 1992 yılında acentalık vermeye başladı ve Türkiye geneline hızla yayılmanın tohumları bu yıl atıldı.1993 yılında, çalışanlar şirket dışında ilk kez bilgisayar kullanmaya başladı. 1994 yılına gelindiğinde, şirket merkezinde bant sistemi kuruldu ve otomasyon uygulamasına geçildi.1982: Türkiye’nin ilk ve tek kargo şirketi olarak kuruldu. 1995 yılında TS 11595 belgesiyle Hizmet Yeterliliği tescillendi ve 1999′da TS EN ISO 9002 belgesi alındı. 1996′da Yurt dışı taşıma operasyonu hayata geçti. 2000 yılında sahada el terminali kullanımına geçildi. 2001 yılından itibaren internet yardımıyla kargo takip işlemleri yapılmaya başlandı. 2003 yılında TS EN ISO 9001:2000 belgesi alındı ve kurumsal kimlik çalışmaları hızlandırıldı. 2004 yılında şirket verimliliğini arttırmaya yönelik uygulamalar başlatıldı ve Performans yönetim sistemi kuruldu. 2005 yılında devlet sektörü haricinde en büyük online ağı ödülünü alan şirket, kargo sektörünün “Süper Marka”sı oldu. 2007 yılında kısa mesajla bilgilendirme hizmeti vermeye başlayan firma yeni hizmetlerini müşterilerine sunmaya başladı. 2008 yılının yeni hizmeti “Gün Tercihli Kargo” oldu. 2009′dan itibaren internetten kargo yönetim hizmeti verilmeye başlandı. 2010′a gelindiğinde iphone üzerinden kargo gönderimi yapılabilir hale geldi. Ayrıca şirket, yine sektörün “Süper Marka” ünvanını elde etti. Mobil şubeler vasıtasıyla hizmet kalitesinin arttırılmasına 2011 yılında başlandı. 2012 yılına gelindiğinde artık Android şube üzerinden müşteriler, kargo işlemlerini yapabilmeye başladı ve firma Superbrands’ın adaylığıyla sektörün süper markası ünvanını yine aldı.

 

GD Star Rating
loading...
Yurtiçi Kargo Takip, 3.6 out of 10 based on 94 ratings

Kayıt Olun

Listemize kayıt olun yeniliklerden haberinizi olsun

, ,